Grupa Kręgu Biblijnego od wielu lat czynnie działa przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Wspólnota podczas swoich spotkań czyta i rozważa poszczególne fragmenty Pisma Świętego. Dwa razy w roku organizowane są pielgrzymki w różne miejsca w Polsce, a nawet na świecie. Opiekunem wspólnoty jest ks. Przemysław Paruch.

Na spotkania ze Słowem Bożym zapraszamy we wtorki o godzinie 18:45. 

***

Krąg Biblijny zaprasza na pielgrzymkę parafialną organizowaną przez Biuro Podróży i Przewozów „Daniel 2” szlakiem sanktuariów alpejskich w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Italii.

MARIAZELL – ALTOETING – EINSIEDELN – OROPA – TURYN – MEDIOLAN – WERONA – TRYDENT

Termin: 14 – 19 września 2020

Koszt: 1390 zł + 50 EUR

Kontakt: Czesława Kot 517 891 532

Zapisy: do 15 maja 2020

PROGRAM:

I DZIEŃ – 14.09.2020 r.- PONIEDZIAŁEK: godz. 4.00 rano – wyjazd na pielgrzymkę ze Strzelina, przejazd przez Czechy do Austrii. Nawiedzenie sanktuarium Maryjnego w Mariazell – narodowe sanktuarium Austrii, Czech i Węgier. Msza św. Przejazd do Niemiec – Altoeting (Bawaria). Obiadokolacja. Nocleg.
II DZIEŃ – 15.09.2020 r.- WTOREK: Msza św. w sanktuarium z cudowną figurą Matki Bożej w Altoeting. Śniadanie.Przejazd do Marktl nad Iną, miejsca narodzin papieża Benedykta XVI. Przejazd do największego sanktuarium maryjnego w Szwajcarii w Einsiedeln, znanego też jako „Częstochowa Europy”. Przejazd do Italii, malowniczą trasą przez Szwajcarię. Zakwaterowanie w hotelu, nad jeziorem Viverone. Obiadokolacja. Nocleg.
III DZIEŃ – 16.09.2020r. – ŚRODA: Śniadanie. Zwiedzenie piemonckiego sanktuarium maryjnego w Oropie położonego we włoskich Alpach. Jest to majestatyczne miejsce święte położone na szczycie góry, na wysokości 1.159 m.n.p.m. Sanktuarium Oropy wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do malowniczej miejscowości uzdrowiskowej nad jeziorem Viverone. Rejs statkiem, odpoczynek nad wodą. Obiadokolacja. Nocleg (Viverone).
IV DZIEŃ – 17.09.2020 r.- CZWARTEK: Śniadanie. Wyjazd do Turynu. Zwiedzanie pięknej katedry św. Jana Chrzciciela, w kaplicy znajduje się kopia Całunu Turynckiego. Msza św. w kościele salezjańskim św. Jana Bosco. Nawiedzenie Bazyliki Maryi Wspomożycielki Wiernych, w której znajduje się grób św. Jana Bosko. Modlitwa przy jego grobie. Zwiedzanie klasztoru. Powrót na obiadokolację i nocleg do Viverony.
V DZIEŃ – 18.09.2020 r. – PIĄTEK: Śniadanie. Wyjazd do Mediolanu.Zwiedzanie najpiękniejszej gotyckiej katedry i spacer do kościoła Santa Maria Della Grazie,w którym znajduje się największe dzieło Leonarda da Vinci „Ostatnia Wieczerza”. Msza Św. Przejazd do Werony. Zwiedzanie zabytkowej starówki i spacer śladami Romea i Julii. Zwiedzenie katedry i kościoła św. Anastazji. Powrót na parking piękną promenadą nad rzeką Adyga. Przejazd do hotelu (w ok. Jeziora Garda). Obiadokolacja. Nocleg.
VI DZIEŃ – 19.09.2020 r. – SOBOTA: Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Garda. Spacer uliczkami nadbrzeżnego miasteczka Garda.Zakup pamiątek i odpoczynek przy kawie.Wyjazd do Trydentu, stolicy regionu Górna Adyga, w której odbywał się słynny i ważny Sobór Trydencki. Zwiedzanie katedry. Msza Św. Przejazd malowniczą trasą przez Alpy, Przełęcz Brenneńską do Niemiec. Podróż powrotna do Polski. Przyjazd do Strzelina w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA: PRZEJAZD AUTOKAREM, OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA, UBEZPIECZENIE NW,OC – 5 NOCLEGÓW, 5 ŚNIADAŃ, 5 OBIADOKOLACJI

ZAPISY PROWADZONE SĄ DO 15.05.2020 r. Spotkanie organizacyjne 21.06.2020 r. i wpłata I zaliczki w wys.500 zł, Wpłata II zaliczki w wys.890 zł na konto bankowe, którego numer będzie podany na spotkaniu organizacyjnym (21.06.20r).

***

PIELGRZYMKA ŚLADAMI NAJWAŻNIEJSZYCH SANKTUARIÓW ITALII

Loretto – Manopello – Lanciano – San Giovani Rotondo – Petrelcina – Monte San Angelo – Pompeje – Neapol – Wyspa Capri – Monte Cassino – Rzym – Asyż – Bolonia – Św. Rita w Cascia 

organizowana przez Biuro Podróży i Przewozów DANIEL 2 w Strzelinie oraz Krąg Biblijny

TERMIN: 19-29 maja 2020

PROGRAM PIELGRZYMKI:

I DZIEŃ:  Zbiórka uczestników na rynku w Strzelinie o godz. 15:00. Zakwaterowanie w autokarze. Przejazd do Czech. Przerwa na kolację w Lechovicach. Nocny przejazd przez Austrię do Włoch.

II DZIEŃ: Poranna przerwa na toaletę i śniadanie. Przejazd do Gengi, gdzie znajdują się najpiękniejsze we Włoszech zjawiska krasowe, Groty Frasassi.  Przyjazd do Loretto, najważniejszego sanktuarium maryjnego  w Europie. Msza św. Zwiedzanie bazyliki i modlitwa w Domku Nazaretańskim. Zwiedzanie Cmentarza Żołnierzy  Polskich. Zakwaterowanie w hotelu.  Obiadokolacja.

III DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą wzdłuż Adriatyku do Manopello, gdzie znajduje się sanktuarium franciszkańskie Sancto Volto (cudowna Chusta z wizerunkiem twarzy Chrystusa). Msza św. Przejazd do Lanciano, miasta, w którym w VIII w. miał miejsce cud eucharystyczny, zamiana hostii w Ciało. Dalsza podróż na południe do Apulii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

IV DZIEŃ: Śniadanie. Modlitwa i msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i św. Ojca Pio w San Giovani Rotondo. Zakup pamiątek. Przejazd do Monte San Angelo, sanktuarium Michała Archanioła. Spacer uroczą starówką koło zamku, w którym urodził się król Fryderyk II. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.  Nocleg.

V DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd z San Giovani Rotondo. Przejazd szlakiem św. Ojca Pio. Odwiedzenie rodzinnej miejscowości Petrelcina. Zwiedzenie domu i kościoła. Wyjazd do Pompei, miejsca ogromnej tragedii, miasta zasypanego przez popioły wulkaniczne Wezuwiusza w 79r. Zwiedzanie największego sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej. Msza św., zakup pamiątek. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

VI DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do portu. Zaokrętowanie na prom. Rejs na wyspę Capri. Spacer uliczkami uroczego miasta portowego na wyspie. Zwiedzanie Ogrodów Augusta i perfumerii. Odpoczynek w dzielnicy Marina Grande. Rejs powrotny. Obiadokolacja. Nocleg.

VII DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd z Neapolu. Przejazd do Rzymu. Po drodze wjazd na Monte Cassino. Zwiedzenia klasztoru i Cmentarza Żołnierzy Polskich. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Zakup pamiątek i odpoczynek w Borgo Leone koło Watykanu. Spacer szlakiem najciekawszych zabytków starożytnych i barokowych Rzymu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

IX DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. Przejazd do Asyżu. Zwiedzanie i modlitwa w sanktuarium św. Franciszka. Msza św. Spacer uliczkami starówki. Zwiedzanie klasztoru i bazyliki MB, w której znajduje się kościółek Porciuncuola i Sala Transito, w której zmarł św. Franciszek. Przejazd do „perły Umbrii”, miasteczka Cascia. Zwiedzanie sanktuarium św. Rity. Modlitwa w przywiezionych intencjach. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

X DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Bolonii. Zwiedzanie Cmentarza Żołnierzy Polskich, największej nekropolii Polaków poległych za wolność waszą i naszą w czasie II wojny światowej na ziemi włoskiej (1400 grobów). Podróż powrotna do Polski. Przejazd przez Alpy do Austrii i Czech.

X I DZIEŃ: Przyjazd do Polski w godzinach porannych. Powrót do Strzelina ok. południa.

***

DSC_5820