31 maja 2020

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Decyzją ks. abpa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego z dniem 6 czerwca przestanie obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.
  2. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem zniesiony został limit wiernych mogących przebywać w kościele. Nadal jednak obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie między sobą odstępów wynoszących minimum 2 metry (dotyczy to zarówno zajmowanych miejsc jak i podchodzenia do Komunii Świętej oraz wychodzenia z kościoła). Zaczynamy powoli wracać do normalnego funkcjonowania, dziękujemy za zrozumienie i stosowanie się do ograniczeń.
  3. W tym miesiącu nie będzie zmiany tajemnic Żywego Różańca w kościele. Wszystkich członków Róż prosimy, aby od poniedziałku (1 czerwca) rozpoczęli rozważanie kolejnej tajemnicy.
  4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie o godz. 1740.
  5. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 1700 do 1800 w domu katechetycznym. W pozostałe dni powszednie 15 minut przed Mszą Świętą lub nabożeństwem przy wejściu do kancelarii.
  6. Odwiedziny chorych odbywają się tylko i wyłącznie na prośbę chorego lub jego najbliższej rodziny.
  7. Sprawy kancelaryjne można załatwiać po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
  8. W naszych modlitwach prośmy o ustanie pandemii oraz polecajmy osoby chore, ich rodziny oraz tych wszystkich, którzy im służą pomocą.
  9. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła.

W tym tygodniu wspominamy

01.06 – poniedziałek – [święto] Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

03.06 – środa – świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

04.06 – czwartek – [święto] Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

05.06 – piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika