W dniach 12-13 lipca br. grupa ministrantów z naszej parafii wraz z rodzicami i księdzem opiekunem uczestniczyła w 2 wakacyjnych wyjazdach.

Pierwszy dzień obejmował Twierdzę Kłodzko – jeden z największych obiektów warownych przełomu XVII i XVIII wieku. Zwiedzanie rozpoczęło się od przejścia podziemnymi korytarzami (labiryntami) – młodszym ministrantom największą atrakcję sprawiło przejście bardzo ciasnego i wąskiego tunelu, który miał 14 metrów długości, 1 metr wysokości i 70 cm szerokości (większość – za zgodą pani przewodnik – z wielką radością przeszła go jeszcze raz!). Po około godzinnym spacerze w labiryncie (trasa turystyczna obejmuje ok. 1 km korytarzy) nastąpił drugi etap zwiedzania, czyli górna część. Oprócz piękna architektury można było podziwiać piękne krajobrazy Kotliny Kłodzkiej. Po 2,5-godzinnym zwiedzaniu wszyscy uczestnicy udali się na wspólną pizzę, po czym wrócili do Strzelina.

Drugiego dnia plan obejmował Wrocław. Pierwszym punktem było zwiedzanie budynku seminarium duchownego – miejsca, gdzie kształcą i przygotowują się do posługi przyszli księża. Tam uczestnicy zobaczyli najważniejsze miejsca, czyli kaplicę, część mieszkalną, oratorium i refektarz (czyli stołówkę). Następnym punktem była katedra (chętni, których było naprawdę wielu, weszli na wieżę, aby podziwiać panoramę miasta), po czym grupa przeszła przez Ostrów Tumski na Wyspę Piasek do przystani i stamtąd popłynęła statkiem do ZOO, w którym też atrakcji nie brakowało.

Wszyscy uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni i pewnie wspomnienia pozostaną im na długi czas.