W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (w niedzielę, 26 listopada) świętowaliśmy 725. rocznicę otrzymania praw miejskich dla Strzelina z rąk księcia świdnicko-jaworskiego Bolesława I.

Mszę Święta o godzinie 12:00 w intencji mieszkańców miasta odprawił ks. dr Bartosz Trojanowski. Ks. Bartosz złożył życzenia wszystkim mieszkańcom Strzelina, ponieważ każdy może cieszyć się tym niezwykłym jubileuszem. Zwrócił uwagę, by w naszych codziennych relacjach panowała życzliwość i umiejętność dialogu, abyśmy pomimo różnych przeszkód potrafili mieszkać jeden obok drugiego, byli dla siebie jak bracia i za każdym razem potrafili okazywać miłosierdzie tym, którzy są w potrzebie. Kiedy będziemy podążać za Ewangelią, Królestwo Boże urzeczywistni się między nami i tylko wtedy będziemy prawdziwymi uczniami Chrystusa, a dla siebie braćmi i siostrami.