W sobotę (12 maja 2018 r.) grupa 40 dzieci I Komunijnych wraz z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem i ks. Przemysławem udała się na dziękczynną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie.

Rozpoczęliśmy od zbiórki na stacji kolejowej w Strzelinie o godz. 8:30, następnie po przybyciu do Barda o godz. 10:00 uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, po której wysłuchaliśmy historii sanktuarium. Następnie był czas na drugie śniadanie oraz zakup pamiątek, po czym udaliśmy się obejrzeć ruchomą szopkę, która bardzo przyciągała uwagę dzieci. Po obejrzeniu szopki wyruszyliśmy szlakiem dróżek różańcowych, których to przejście (wraz z modlitwą i krótkimi rozważaniami) zajęło nam około 1,5 godziny. Potem był czas wolny, zbiórka na stacji kolejowej i powrót do Strzelina.

Wyjazd uważamy za udany i chętnie weźmiemy udział następnym razem 🙂

dig

mde